Tumbaga Decaf, Kolumbie - espresso - 250 g

6 hodnocení
279 Kč
Skladem (>5 ks)

Bezkofeinová káva Tumbaga z cukrové třtiny pochází od Sucafina - kolumbijského dodavatelského řetězce. Jedná se o vyváženou, čokoládovou kávu s podtónem jablka a lískových oříšků. Můžete si ji dopřát i pár minut před usínám, aniž by jakkoli narušila spánek.

Kategorie: KÁVA
Intenzita: Stupnice: 4 z 5
Sladkost: Stupnice: 3 z 5
Acidita: Stupnice: 3 z 5
Tělo: Stupnice: 3 z 5
Země původu: Kolumbie
Kontinent: Jižní Amerika
Region: Cauca, Tolima, Antioquia a Eje Cafetero
Způsob zpracování: Promyté

Káva je zpracována přírodní metodou, který se nazývá sugarcane decaf. Jedná se o šetrnou metodu dekofeinizace, která využívá přirozeně se vyskytující sloučeninu z melasy, ethylacetát (EA), který na sebe váže kofein během toho, co jsou kávová zrna navlhčena. Při tomto procesu jsou zachovány veškeré chuťové sloučeniny a po dosažení požadované úrovně kofeinu se zbytek EA odstraní odpařením.

Tato káva je pojmenována po slitině zlata, mědi, a stříbro, které se používalo v celé Kolumbii k výrobě malých i náboženských předmětů.

Tumbaga se vyrábí rovnou ve čtyřech regionech: Cauca, Tolima, Antioquia a Eje Cafetero. Každý z nich je neuvěřitelně rozmanitý svými geografickými podmínkami, a proto se i liší v jednotlivých úrodách a dobách sklizně. Ovšem zásluhou toho je Kolumbie schopna nabídnout konzistentně a cenově stabilní bezkofeinovou kávu Tumbaga po celý rok.

Kolumbie vyrábí a vyváží kávu od počátku 19. století a díky celému pečlivému, šetrnému procesu se pravděpodobně jedná o jednu z nejlepších bezkofeinových káv na trhu.

 

DSC00005

DJI_0306