NAŠE PRAŽÍRNA

O naší kávě 

Než se naše káva dostane až k vám, musí urazit dlouhou cestu. Vše začíná u drobných farmářů, kteří k pěstování kávy přistupují velice zodpovědně a poctivě. Kvalitu svojí kávy udržují na vysoké úrovni nebo ji průběžně dál zvyšují.  

Následně káva putuje k vývozcům, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme. Společně kávu ochutnáváme a k dalšímu zpracování pečlivě vybíráme nejlepší zelené zrno. Především vyžadujeme, aby káva byla čerstvá a dobře zapadala do naší aktuální nabídky. Proto v našem sortimentu najdete kávy  ze Střední a Jižní Ameriky nebo Afriky, protože právě odtud tradičně pocházejí zrna té nejvyšší kvality. Zároveň se však nebráníme objevování nových oblastí, například v Asii, kde je pěstování kávy v posledních letech  na vzestupu. 

Když pečlivě vybraná kávová zrna dorazí do našeho skladu, důsledně dbáme na dodržování optimálních skladovacích podmínek a pravidelnou kontrolu kvality.

Dalším krokem při zpracování naší kávy je proces pražení, v němž  hraje významnou roli technologie. Proto jsme si vybrali pražičku Diedrich-C35, která patří k současné technologické špičce. Kávu pražíme každý týden, a proto se vám dostane vždy čerstvá a v ideální kondici. Vybírat můžete z káv napražených pro přípravu espressa i filtrované kávy.

Všechny výběrové kávy, které najdete v naší nabídce, dosáhly při  hodnocení minimálního cuppingového skóre 80 z celkového počtu 100 bodů. Ovšem ani u základních káv v našem sortimentu nenarazíte na nižší cuppingové skóre než 84 bodů.

Náš sortiment trvale obsahuje základní  kávovou směs CrossCafe Blend a výběr ze  100% arabik – obvykle dvě až tři výběrové kávy pražené pro espresso a další dvě až tři kávy pražené pro přípravu filtru. Vždy nabízíme také alespoň jednu kávu bez kofeinu. 

rainforest-alliance-aquiares-41