Inzá, Kolumbie - espresso - 250 g

289 Kč
Skladem

Kávu vyrobilo 52 drobných farmářů v prvotřídním kolumbijském regionu Cauca. Každá odrůda byla pečlivě zkontrolována v laboratoři ve městě Inzá, zda splňuje cupping score 85 a více. Tyto přísné normy vedly ke vzniku velmi omezeného množství výjimečné směsi zhruba 70 % odrůdy Caturra a 30 % odrůdy Colombia, která má sladší podtón zeleného jablka, medu a citronu. V CrossCafe Pražírně ji napražili primárně pro přípravu espressa v pákových i automatických kávovarech.

Kategorie: KÁVA
Intenzita: Stupnice: 3 z 5
Sladkost: Stupnice: 4 z 5
Acidita: Stupnice: 2 z 5
Tělo: Stupnice: 3 z 5
Země původu: Kolumbie
Kontinent: Jižní Amerika
Region: Inzá, Cauca
Způsob zpracování: promyté a sušené
Cupping score: 85+

Všichni producenti v Kolumbii nejen řadu let bojovali s partyzány, kteří bránili rozvoji a udržení kvality kávy na trhu, ale zároveň řešili i mnoho let problémy se stanovením a udržením spravedlivých mezinárodních cen kávy.

Proto se káva od těchto drobných producentů kávy začala dostávat do rukou rodinného podniku Pergamino v Medellíně, což je organizace a zároveň i síť kaváren, která propojuje venkov s městem prostřednictvím kávy. Jejich cílem je vytvářet ekonomickou udržitelnost na kolumbijském venkově prostřednictvím speciálních káv, které se dále dostávají do celého světa.

Dnes Pergamino spolupracuje s více než 600 drobnými farmáři. Zavázali se k transparentnosti ve svých partnerstvích s těmito zemědělci, zajistili jim jasné zisky, a že přidaná hodnota kvality jde přímo k výrobci. Zároveň poskytují neocenitelnou zpětnou vazbu o kvalitě a školení v oblasti hodnocení kvality. Poskytují také technickou pomoc, aby zemědělci mohli nadále zlepšovat kvalitu plodin. Vliv této organizace v Kolumbii stále roste.

A konkrétně v regionu Inzá, Cauca v nadmořské výšce 1 500 - 1 800 metrů nad mořem spustilo Pergamino nový projekt s rodinou Pillimue, která dlouho zásobovala Pergamino kávou ze svých farem. Tento projekt funguje jako partnerství, dává více kontroly do rukou místních lidí, nabízí širší přístup k vyšším cenám a přístup na speciální trh. To vše funguje prostřednictvím malého skladu a laboratoře s financemi právě od Pergamino.

 

IMG_9633

IMG_4775

IMG_7186

Finca 1e

v60

Landscape 2

DJI_0309